Help!
24.08.2017.
 
Start arrow Obóz Młodych Talentów

Menu główne
Start
Aktualności
Kontakt
Szukaj
Projekty
Konkursy
Plan zajęć
Linki
O nas
Nasza Szkoła
Historia Szkoły
Patron Szkoły
Grono pedagogiczne
Uczniowie
Rada Rodziców
Samorząd uczniowski
Praca Szkoły
Pedagog
Terapia pedagogiczna
Logopeda
Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
Biblioteka
Świetlica
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Koordynator ds. bezpieczeństwa
Sprawdzian
Ekozespoły
Klasy I - III
Klasa IV
Indywidualizacja
Promocja Zdrowia
Akcje charytatywne
Cyfrowa Szkoła
Z Pasją na Ty
W drodze do lepszej szkoły
Gazetka szkolna
Obóz Młodych Talentów
Konkursy przedmiotowe
Bezpieczeństwo
Comenius
"Uczenie się przez całe życie"
Spotkania Seminaryjne
Działania Projektowe
Moduły
Galeria zdjęć i multimediów
Mapa serwisu
Administrator
Dokumenty
Statut
WSO
Nagłówki RSS
Obóz Młodych Talentów
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisał: Tomek   
28.08.2014.

W pierwszym dniu naszego pobytu w Warszawie, trasa naszej pieszej wycieczki wiodła przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, czyli przez Królewski Trakt Warszawy. W kościele pw. Świętego Krzyża byliśmy w miejscu, gdzie znajduje się serce naszego największego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Później skręciliśmy na Plac Józefa Piłsudskiego, by punktualnie o godz. 12.00 zobaczyć zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Przewodnik następnie zapoznał nas z historią Pałacu Prezydenckiego z pomnikiem Księcia Józefa Poniatowskiego. I w ten sposób doszliśmy do Placu Zamkowego, by pod smukłą sylwetką kolumny Zygmunta wysłuchać historii królewskiej rezydencji, czyli Zamku Królewskiego. Zwiedziliśmy wnętrza zamkowe z pięknymi salonami, galeriami obrazów i drogocennych mebli. Następnie ulicą Świętojańską, idąc obok katedry św. Jana, najstarszej Świątyni Warszawy ,dotarliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie pan przewodnik opowiedział nam historię najstarszych kamieniczek. Dalej doszliśmy do średniowiecznej fortyfikacji obronnej zwanej Barbakanem. Byliśmy też przed pomnikiem Małego Powstańca i pomnikiem Jana Kilińskiego. Po obiedzie oglądaliśmy uzbrojenie w Muzeum Wojska Polskiego, które było ostatnim punktem wycieczki w pierwszym dniu pobytu w Warszawie.

W drugim dniu objechaliśmy autokarem najciekawsze miejsca w Warszawie (Śródmieście, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Belweder) ,by po południu zwiedzić zespół pałacowo – parkowy Łazienek Królewskich z pomnikiem Chopina, pałacem na Wyspie i amfiteatrem. Potem pojechaliśmy na Stadion Narodowy i stadion Pepsi Arena. Dzień zakończyliśmy wjazdem na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki.

Cały trzeci dzień naszego pobytu w Warszawie to pobyt w Centrum Nauki Kopernik, gdzie w planetarium obejrzeliśmy dwie prelekcje filmowe.

W ostatnim dniu pojechaliśmy do Wilanowa, by zwiedzić zespół pałacowo – ogrodowy. Byliśmy we wnętrzu pałacu Wilanowskiego, gdzie otrzymaliśmy specjalne zeszyty do przeprowadzenia lekcji historycznej, którą przeprowadziła pani przewodnik.

Podobną lekcje przeprowadziliśmy w pałacowych ogrodach (przyrodnicza), gdzie wg mapy szukaliśmy ukrytych skarbów. Rozpoznawaliśmy drzewa, rośliny i zwierzęta żyjące w parku.

Na zakończenie pobytu w Wilanowie uczestniczyliśmy w lekcji kaligrafii, gdzie pod specjalnie ustawionym namiotem uczyliśmy się kaligrafować pisząc atramentem i specjalnym piórkiem. Po obiedzie udaliśmy się do Złotych Tarasów.

Następnego dnia po wykwaterowaniu z hotelu PUFFA i po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Łęknicy.

Zmieniony ( 07.09.2014. )
 

Top!